VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke'den "2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı" Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke'den

Eğitim, sürekli yenilenmeyi, gelişmeyi ve değişmeyi zorunlu kılan dinamik bir alandır. Tatiller bu anlamda öğrencilerimizin ve biz eğitimcilerin kendini değerlendirmesi ve yenilemesi için iyi bir fırsattır.

Güzel Van'ımızda öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin dinlenip yenilendiği yaz tatilinden sonra okullarımızda eğitime kaldığımız yerden devam edecek olmanın heyecanı içindeyiz.

Öğrencilerimiz, yaz tatilinde düzenlediğimiz birbirinden nitelikli etkinliklerle yeni öğrenmeler edinirken aynı zamanda dinlenme ve yenilenme fırsatı buldular. Kurumlarımızda her alanda sorumluluğu üstüne alıp canla başla çalışan değerli eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz, yaz tatilinde mesleki gelişimlerini arttırmak amacıyla hizmet içi eğitim çalışmalarına katılmanın yanında okullarımızı yeni döneme hazırlamak için de üstün gayret gösterdiler.

Bu süreçte İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek ve kurumlarımızın standartlarını yükseltmek için çalışmalar yaparken; 2021-2022 eğitim öğretim yılında uyguladığımız projeleri gözden geçirerek, elde ettiğimiz birikim ve tecrübelerle 2022-2023 eğitim öğretim yılında uygulamaya koyacağımız yeni projeleri ve çalışmaları planlama fırsatı bulduk.

Sevgili Öğrenciler;

Gelecek, kendisini bugünden ona adayanlarındır. Vatanına, milletine, bayrağına bağlı, insan sevgisini her şeyin üzerinde tutan nesiller ülkemizin geleceğini aydınlatacaktır.

Dersleriniz için göstereceğiniz çalışma azmi sonucunda kazanacağınız bilgi ve becerilerin bir üst öğretimde sizi başarılı kılacağını unutmayın. Yüreğinizdeki azim, ruhlarınızdaki adanmışlıkla çağa tanıklık eden değil, çağa liderlik eden bir nesil olacağınıza inancımız tamdır. Bu süreçte aklın can yoldaşı kitaplar ile de beslenmeyi ihmal etmeyin.

Yeni eğitim öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım;

Eğitim, iklimi bahar, yaprakları hep yeşil olan, çiçekleri her daim diri bir bahçedir. Öğretmen bilginin öz suyu ile bu bahçeyi taze tutan gönül ehli bir bahçıvandır. Zaman ve mekândan bağımsız, özünde en yüce duyguları barındıran akıl ve gönül işini icra ediyoruz. Çocuklarımızdaki cevherleri bulup ortaya çıkarmak ve onların ruhlarını bahar ikliminde tutmak bizlerin inancı ve çabasıyla olacaktır.

Olmazların, yokların, imkânsızlıkların içerisinde dahi, Sultan Fatihler, Mimar Sinanlar, Mustafa Kemaller yetiştirmeyi, öğrencisine Mevlana'nın hoşgörüsünü, Hacı Bektaş'ın sevgisini, Yunus'un aşkını, Dede Efendinin musikisini geleceğe taşıma endişesini vazgeçilmez bir hedef olarak belirlemelidir. Gayretiniz, inancınız ve kararlılığınızla; milli, manevi ve ahlaki değerlerle mücehhez, ülkesini ve milletini çok seven bir nesil yetiştireceğizden asla şüphe etmiyoruz.

Değerli Veliler;

Bize emanet ettiğiniz en değerli varlığınız olan çocuklarınız için birlikte adım atacağız. Her çocuğun sahip olduğu ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarma ve kendini gerçekleştirme sürecinde her zaman yapıcı bir yaklaşımla destek verecek; evlatlarımızı geleceğe hazırlarken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız.

Yeni dönemde, bünyemizdeki tüm kurumlarımızla ve paydaşlarımızla birlikte, bölgesel, ulusal ve uluslararası başarılara imza atmak üzere çalışmalarımızı sürdürecek, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Çıktığımız bu yolda geleceğin müreffeh Türkiye'sine ulaşmak için her yeni güne heyecan ve azimle başlayacak, bir adım daha öteye gitmek üzere hiç durmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim dönemi dilerim.

2022-2023 eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.