VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan TEVKE'nin "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan TEVKE'nin

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan ve yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız kıymetli öğretmenlerimizi  "Öğretmenler Günü" vesilesiyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Meslek hayatı boyunca her öğrencisine tek ve biricik olduğunu hissettiren, onların ruhundaki ateşi yangına dönüştüren güçlü karakterler inşa eden öğretmenlerimiz iyi ki varsınız. Yarınlarımızın ümidi öğrencilerimizi vatanını seven, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenmez. 

"Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkar öğretmendir." diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Öğretmenlik, meslekten öte bir yaşam biçimidir. Zaman ve mekândan bağımsız, özünde en yüce duyguları barındıran akıl ve gönül işidir. Geçmişin değerlerini geleceğe ulaştıran, bir kültürden ötekine, bir kimlikten diğerine kaynaştıran, bireyleri sevgide ve iyilikte birleştiren bir köprüdür öğretmen. Yetiştirdiği her insanda kendinden bir iz bırakandır.

Kültürümüzde öğretmenler bir meslek gurubunun mensubu olmanın çok ötesinde, son derece önemli ve anlamlı bir merhalede kabul görürler. Milletimizin, öğretmenlerimize olan inancı ve desteği tamdır. Al bayrağın dalgalandığı her yerde medeniyet ve merhamet güneşidir. Almadan veren, kibirlenmeden gurur duyan, gösteriş yapmadan paylaşan, karşılıksız verebilendir öğretmen.

Ülkemizi muasır medeniyetler üstü seviyeye taşıma hedefi ile bu yola aklını ve gölünü koyan, geceyi gündüze eş tutan, her günün bir diğerinden farklı olan, üreten ve üretim için ilham veren her gün yeni bir şeyler öğrenmeye azmeden öğretmenlerimiz milletimizin geleceğini tayin edecektir.

Kıymetli Meslektaşlarım; vatanımızı aydınlık bir istikbale hazırlayan,  yarının büyük ve müreffeh Türkiye'sinin mimarları olarak fikir ve değer üretme, çocuklarımıza ilham olma noktasında gayret gösteriyor, geçmişten gelen derinliğimizi, bugünün bilimsel gerçekleri ve insani değerleriyle yoğuruyoruz. Ülkeyi imar ederken nesli ihmal etmeyen ecdadımızın izinden giderek bu güzel ülkenin hikâyesini dünyanın dört bir yanına taşıyacak olan bizleriz.

Aklını ve duygularını yönetebilen bunları iyi insan olmak için kullanan, yaşadığı toplumu güzelleştiren, düşünen, üreten, ay yıldızı hep daha yükseğe taşımayı hedefleyen gençler, öğretmenlerimizin en güzel eseri olacaktır.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden tebrik ederken emekli öğretmenlerimize sağlık, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                                                          Hasan TEVKE

                                                                                                                                                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.