VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan TEVKE'nin 23 Nisan Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürü Hasan TEVKE'nin 23 Nisan Mesajı

Tarihimizin parlak sayfalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. yıldönümüne ulaşmış olmanın kıvanç ve mutluluğuyla bir kez daha "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı kutlamanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz. Bu çok özel gün, aydınlık geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza, gençlerimize, ülkemize ve milletimize kutlu olsun.

23 Nisan, ülkemiz ve milletimiz için çok önemli bir ana tanıklık etmiş, asil bir milletin verdiği bağımsızlık mücadelesinin başlangıcında birlik ve beraberliğin bayraklaştığı gün olmuştur. Milli egemenliğin muhteşem bir şekilde tecelli ettiği bu günün ve benzeri günlerin ülkemiz için daha güçlü, daha sağlam birlik ve beraberliğe vesile olması en büyük dilek ve temennimizdir. Buhranlı günlerde bağımsızlık sevdasıyla kurulan TBMM, birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak ülkemizin ve milletimizin ufkunu aydınlatmış; milletimizin geleceğe emin adımlarla yürümesine ve bugünlere ulaşmamıza vesile olmuştur.

Bu yılda maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgınla mücadeleye devam etmekteyiz. Bu sebeple gönlümüzün istediği gibi çocuklarımızla kucaklaşamıyor, okullarımızda sınıflarımızda şenliklerimizi hep birlikte yapamıyoruz. Ama bu durum bizim 23 Nisan'ı yaşamamıza engel değil. Çocuklarımız evlerinde anne, baba ve kardeşleriyle birlikte bayramın neşesini, coşkusunu yaşayacaklar. Bayramı bu sene evlerimize taşıyacağız, balkonlarımızdan, pencerelerimizden İstiklal Marşımızı okuyacağız. Evlerimizi bayraklarla, balonlarla süsleyerek onların bayramına ortak olacağız. Ayrıca Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve 23 Nisan günü saat 09.30' da TRT EBA TV'de yayımlanacak olan 101. Yıl Kutlama Programı Özel Yayınını, tüm çocuklarımızın aileleriyle birlikte izleyebileceklerini hatırlatmak isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı en samimi duygularımla kutluyor, nice sağlıklı günlerde nice bayramları milletçe yaşamayı diliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklâl Mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz vatanımızı bize hediye eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.