VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile YYÜ arasında iş birliği protokolü imzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile YYÜ arasında iş birliği protokolü imzalandı

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) arasında "Eğitimde Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü" imzalandı. YYÜ Rektörlüğü Senato odasında gerçekleştirilen törende protokolü Yüzüncü Yıl Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adtına Kıyasettin Kırekin ve İpekyolu İMKB Fen Lisesi Müdürü Tuğba Tuğ Karoğlu imzaladı. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program Uygulayan Eğitim Kurumları ile ilgili olarak imzalanan protokol ile YYÜ, proje okulu olan Van İpekyolu İMKB Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerine sosyal ve bilimsel destek sağlayacak. Bu kapsamda okul öğrencileri üniversitenin imkânlarından faydalanabilecek, üniversitede belirlenmiş derslere katılarak gözlemler yapabilecek, akademik ve araştırma birimlerini ziyaret edebilecek, kütüphane hizmetlerinden faydalanabilecek, laboratuvarları belli konularda kullanabilecek. Ayrıca üniversite öğretim üyeleri tarafından lise öğrencilerine ders ve seminerler de verilecek.
Projenin koordinatörlüğünü Yüzüncü Yıl Üniversitesi adına Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Fesih Vural, İpekyolu İMKB Fen Lisesi adına okul proje koordinatörü Özkan Özek yürütecek.
Törende konuşan Rektör Battal, Yüzüncü Yıl Üniversitesinin Van´ın kalkınması ve gelişmesi için tüm sektörlere destek sunduğu gibi, özellikle Van´da eğitimin niteliğinin yükseltilmesi için de her türlü desteği sağladığını belirtti. Battal, "Daha önceden de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle imzaladığımız işbirliği protokolü vardı. Şimdi de İpekyolu İMKB Fen Lisesiyle ´Eğitimde Sosyal ve Bilimsel İşbirliği´ protokolümüzü imzaladık. İnşallah bundan sonra hem bilimsel hem de sosyal alanlarda bu fen lisemiz ile gerek öğrenci gerekse öğretim üyesi kadromuzla işbirliği yapacağız. Böylece hem eğitim seviyemizin kalitesi yükselecek hem de öğrenci ve hocalarımızın üniversitemizle ihtiyaç duydukları bütün alanlarda işbirliği yapabilme imkanı bulacak" dedi.
Daha önce üniversiteyle üst düzey bir protokol yaptıklarını ve bakanlığın ildeki bazı okulları proje okulu yaptığını hatırlatan Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin ise, "Bu okullarımız Türkiye´de seçkin okullar arasında yer alıyor. Fen lisemizdeki proje okulu sistemi Türkiye´de sadece 13 okulda var. Lisemizde bilimsel veriler ışığında çalışmalar yürütülmektedir. Ancak biz bilimsel verileri üniversitemizin imkanları, öğretim elemanlarının niteliklerinden yararlanarak üst düzeye çıkarabiliriz. Bunun yanında aday öğretmenlerimiz, öğretim üyelerimiz tarafından eğitilecek. Biz her yönüyle üniversitemizden destek alıyoruz. Bu protokolle ilimizdeki iki önemli lisemizi üniversitemizin değerli eğitim kadrosuna teslim edeceğiz. Onların dokunuşuyla okullarımızdaki eğitim kalitesi daha da yükselecek. Üniversite bizden laboratuvar olarak faydalanacak. Üniversitemizin bütün yeterliliklerini kullanarak öğrencilerimizin daha nitelikli yetişmesini sağlayacağız" diye konuştu.
Gerçekleştirilen tören, protokolün imzalanmasının ardından çekilen toplu fotoğrafın ardından son buldu.
17-11-201617-11-201617-11-2016

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.