VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE Birimi tarafından hazırlanan iki önemli proje hayata geçiyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE Birimi tarafından hazırlanan iki önemli proje hayata geçiyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE Birimi tarafından hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen iki önemli proje hayata geçiyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından hazırlanan ve  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına  Teknik Destek Projesi kapsamında sunulan, STEM Eğitici Eğitimi ile Proje Tabanlı Öğrenme ve Uygulama Sistemleri Eğitimi adlı  projesi kabul edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Proje Koordinatörü İhsan Kılıç, Proje kapsamında Edremit,  İpekyolu ve Tuşba ilçelerinde görevli 20 öğretmene eylül ayında  STEM Eğitici Eğitimi ile Proje Tabanlı Öğrenme ve Uygulama Sistemleri Eğitimi vermeyi hedeflediklerini belirtti.

Projenin içeriğini anlatan Kılıç, “Bu projenin içeriği şu şekilde; (veri okuma ve analizi, robotik yazılım, kodlama ve yapay zeka, zenginleştirilmiş-arttırılmış iler gerçeklik teknolojisi, robot ve otomasyon yazılımı, ERP/MRP, CAD/CAM, sunucu ve ağ çözümlemeleri, simülasyon kazanımları, 3D yazıcılar, bulut bilişim, letgo WeDo 2.0 v 0-Bot kullanımı, siber güvenlik, beslelerin İnterneti, akıllı uygulamalar, yatay-dikey yazılım, STEM-A Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik, Matematik artı Sanat Mantığı ile bilimsel disiplinler arası entegrasyonu sağlama) olarak belirlendiğini söyledi.

Kılıç, eğitimlerin Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Sürekli Eğitim Merkezi (VANSEM) binasında yapılacağını ifade eti.

İkinci Proje ise Robotik Kodlama

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına sunulan bir diğer önemli proje ise Robotik Kodlama sistemi.

Bulut Bilişim İnovasyonu Ekosisteminde Kodlama ve Robotik Eğitici Eğitimi İle Proje Yönetimi ve Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi Projesi de kabul gördü.

Proje kapsamında ilimiz İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde belirlenen branşlarda 40 öğretmene Ekim ayım içerisinde 5 gün 40 Saat Bulut Bilişim İnovasyonu Ekosisteminde Kodlama ve Robotik Eğitici Eğitimi İle Proje Yönetimi ve Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi verilmesi hedeflenmektedir.

 Proje içeriği ise şu şekilde; (inovatif teknoloji, yüksek ve ileri teknoloji, nanoteknoloji, aviyonatik düşünsel beceriler, siber güvenlik, front-end ´lerin yetiştirilmesi, bulut bilişim sistemleri, teknoloji üretimi, lego Mindstorms 2.0 uygulamaları, milli yazılım, lego WeDo 2.0 v O-Bot kullanımı, veri madenciliği, solidWorks teknolojisi, sanal nesnellik, HTML, CSS ve JS teknolojileri 3 D yazılım teknolojisi, ön ve ara yüz okumaları) olarak belirlendi.

 Proje Koordinatörü İhsan Kılıç, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği tarihte Van İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı VANSEM (Van Sürekli Eğitim Merkezinde yapılacağını belirtilirken, eğitim sonunda  katılımcılara ulusal düzeyde geçerliliği bulunan sertifika verileceğini ifade edildi.

20-09-201820-09-2018

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.