VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel İstişare Toplantısı Van Ar-Ge Sürekli Eğitim Merkezi’nde Gerçekleşti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel İstişare Toplantısı Van Ar-Ge Sürekli Eğitim Merkezi’nde Gerçekleşti

 

VASEM’ de gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı Vedat Doğan,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlgili Şube Müdürleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, servis şoförleri, muhtarlar ve servis kooperatif yetkilileri katıldı.

Temel Eğitim’den sorumlu Şube Müdürü Mehmet Şirin Atlı’nın yaptığı sunumda öğrenci devamsızlıkları, servislerle ilgili karşılaşılan problemler, zaman çizelgesi ve ikinci dönem ile ilgili hazırlıklar paylaşıldı.

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, şimdiye kadar Van’da eğitim olayını hep eğitimcilerle görüştüklerini belirterek, bu çerçevenin genişletildiğini söyledi.

Son yapılan Milli Eğitim Danışma Komisyonuna farklı kesimleri dâhil ederek, eğitim olayını bütün katmanlara yaymaya çalıştıklarını belirten Kırekin, “Sayın Milli Eğitim Bakanımızın Van ziyaretinde, birkaç öğrencinin, öğrenci velisinin ve idarecilerin zaman çizelgesi, derslere giriş ve çıkış saatleri gündeme gelmişti. Bugünkü toplantımıza bu zaman çizelgesini ayarlamak için öğrenci velilerini, mahalle muhtarlarını, öğrenci servis temsilcilerini, ilçe milli eğitim müdürlerini, okul aile birliği başkanlarını bir araya getirdik. Başta derslere giriş ve çıkış saatlerini ayarlamak ve eğitimin diğer bir takım sorunlarını birlikte tartışmak ve bir karar almak için bir toplantı yaptık. Bu günkü toplantımıza davet ettiğimiz bütün yetkililer katıldı. Özellikle taşımada görev yapan servis şoförlerinin görevlerini daha iyi sağlıklı ve güvenli yapması konularını ele aldık. Okulların başarı oranlarının artırılmasına yönelik öğrenci velileri ile öğretmen okul arasında iletişimi tartıştık ve bir takım kararlar aldık. Sağlık ve verimli bir toplantı oldu. İstişare kararları önümüzü aydınlatacak. Verimli bir sonuç elde edeceğimiz düşünüyoruz. Özellikle sınav başarısı, öğrencinin akademik başarı konusunda neler yapabiliriz konularında fikir alışverişinde bulunduk. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 19-01-201619-01-201619-01-201619-01-201619-01-2016

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.