VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Ailede Mutluluk Sırları’ konulu konferans düzenlendi

        İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğünün kattılarıyla, ‘Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor Projesi’ kapsamında ‘Ailede Mutluluk Sırları’ konulu bir konferans düzenledi.  
‘Ailede Mutluluk Sırları’ konulu konferans düzenlendi

 

 

 

 ‘Ailede Mutluluk Sırları’ konulu konferans, Van Merkez İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Konferansa Tuşba Kaymakamı Musa Sarı, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Naif Şabu, öğrenci, öğretmen ve aileler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Proje Uzmanı Nurcan Alpaslan’ın sunuculuğunu yaptığı konferansın açılış konuşmasını yapan Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, huzurlu bir toplum için mutluluğun önemine değindi. Bu tür etkinliklere hiç ara vermeden devam edeceklerini anlatan Özgökçe, “Cennet memleketimizde başta çekirdek ailemiz olmak üzere doğru, nasıl huzurlu olabiliriz, bunu uzmanlarımız tarafından ve inşallah sizlerin hayat kalitenizi yükseltecek önemli dönemler yaşabilmek adına etkinliklerimiz devam ediyor. Tuşba Belediyesi olarak Tuşba Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte bir seferberlik ilan ettik. Seferberliğimiz mutlu birey, mutlu aile ve mutlu doğruluktan daha mükemmel insanların geliştiğini bizler bu topluma nasıl kazandırabiliriz. Bizler asli görevlerimiz olan yollarımızı, asfaltlarımızı ve imar ile ilgili planlarımızı yapıyoruz, ama burada yaşayacak olan insanların manevi ve huzurlu bir ortamda yaşamaları için çok kıymetli yazarlarımızı sizlerle buluşturuyoruz. Sizler yol haritasını çizerken hem bu dünyada hem de ahirette bizlerin hesap verebilen bireyler olduğumuzu, başıboş olmadığımızı, sorumluluklarımız nelerdir, bunları değerli yazarımızdan öğreneceğiz. Belki bugün söylenecek önemli bir cümle hayatımızı değiştirecek. Bizler bu çağda, bu asırda hakikaten dünyanın birçok yerinde aile kavramının yok olduğunu, insanlık faklı bir buğram içerisinde iken, manevi havamızı İslamiyet’in, dinimizin bizlere kazandırmış olduğu ve bizlerin bu aile kavramı ile ancak ayakta kalabileceğimiz, ailenin de mutlu olabilmesi için başta anne ve babanın, akabinde çocukların da daha huzurlu bir yaşam devam ettirebilmeleri için bazı püf noktalar var. İnşallah yazarımız bu değerli püf noktaları bizlere aktaracak. Çünkü biz şuna inanıyoruz, ömür boyu hayat, hayat boyu eğitim devam ediyor. Hayat boyu eğitim çerçevesinde bizler hayatımızın hangi aşamasında olursak olalım mutlaka öğreneceklerimiz var. İnşallah bunları hep birlikte dinleyerek öğreneceğiz” dedi.

Tuşba Kaymakamı Musa Sarı’nın da kaymakamlık olarak eğitime vermiş oldukları çalışmalarla ilgili kısa bir konuşma yapmasının ardından Uzman Pedagog Mehmet Teber, katılımcılara ‘Ailede Mutluluk Sırları’ konulu bir konferans verdi.

Kadın ve Erkek arasındaki temel farklardan söz eden Teber, evlilikte mutluluğu sarsan beş temel unsurdan; aşağılama, eleştiri, kıyaslama, mükemmeliyetçi olma ve sürekli kendini savunma konularından bilgiler aktardı.

Ailede mutluluğu artıran faktörlere de değinen Teber, bunların başında sevgi, birbirimizi takdir etmek, olumlu yönleri görmek ve birbirimize zaman ayırmak gibi önemli konulara işaret etti.

 

24-12-201524-12-201524-12-201524-12-201524-12-201524-12-2015

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.