VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlere Sıra Gecesi Düzenlendi.

Öğretmenlere Sıra Gecesi Düzenlendi.

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İpekyolu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda, öğretmenler okunan Van Türküleri ile neşeli saatler geçirdi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Nuran Altan Göl, İpekyolu Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, programda tüm masaları dolaşarak öğretmenlere gül takdim etti.

Van İl Milli Eğitim Müdürü’ Kıyasettin Kırekin’in de katıldığı programa; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Geylani, Şube Müdürü Mehmet Güzelyıldız, Van -Şişli Öğretmenevi Müdürü Sinan Aldemir ve öğretmenler katıldı.
     Yemekli programda sahne alan Van Oturma Gecesi Ekibi, kâh duygusal, kâh coşkulu türküler okuyarak, öğretmenler için unutulmaz bir ziyafet sundu.
    Tüm masaları dolaşarak öğretmenlerle sohbet eden ve onlara gül takdim eden İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, öğretmenlerin okunan yöresel türkülerle, moral bulduğunu ifade etti. Yavuzer, “Böylesi sosyal faaliyetlerde hiçbir zaman yardımlarını bizlerden esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin’e çok teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda her zaman yanımızda olan Tuşba İlçe Mili Eğitim Müdürü Muhlis Geylani ve İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Nuran Altangöl’e çok teşekkür ediyoruz. Öğretmenlerimizin her gün hatırlanmasını istiyoruz. Biz İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, sadece bir gün değil bir hafta boyunca bu günü kutlamayı planladık. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İyi günde de, kötü günde de her zaman Öğretmenlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile bir kez daha tüm Öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler gününü en kalbi ve en içten duygularımızla kutluyoruz” dedi.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri ile ilgili özel açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü’müz  Kıyasettin  Kırekin, oldukça dolu bir hafta geçirdiklerini belirterek; “Bu yıl 23 ve 30 Kasım günleri arası, Öğretmenler haftası olarak belirledik. 23 Kasım’da başlamak üzere her gün bir yerde farklı farklı programlar düzenledik. Maddi boyutu büyük olabilir ama Allah razı olsun, birçok esnaf kardeşlerimiz bizlere her konuda sponsor olmayı kabul ettiler. Kendilerine Milli Eğitim camiası adına şükranlarımızı sunuyoruz. Van ilimiz Eğitim konusunda adeta bir seferberlik başlattı. İlimize atanması yapılan  Öğretmenlerimizin, Van ve Vanlıların kendilerine ne kadar değer verildiği anlamında, zor ama güzel  etkinlikler hazırladık. Öğretmenlerimizin moral ve motavisyonu bakımında elimizde gelen bütün çabayı sarf ediyoruz. Öğretmenlerimiz her şeyin en güzelini hak ediyor. Biz öğretmenlerimize sahip çıkacağız, inşallah Öğretmenlerimizde, çocuklarımızın eğitimde başarılı olmaları konusunda gerekeni yapacaklarına inanıyorum.  23 Kasım gününden itibaren bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, Valiliğimize, Kaymakamlarımıza,  işadamlarımıza, basınımıza, velilerimize, kamu kurum ve kuruluş yetkililerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, Belediye Başkanlarımıza ve çocuklarımızın eğitiminde büyük emek sarf eden, bütün Öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 


27-11-2015
27-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-2015

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.