VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULU ÖNDER ATATÜRK TÖRENLERLE ANILDI

ULU ÖNDER ATATÜRK TÖRENLERLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77 yılında Van’da düzenlenen etkinlikle anıldı.

Van Valiliği önünde düzenlenen törende ilk olarak Atatürk anıtına çelenkler bırakıldı. Saat 09.05´te sirenlerin çalmasının ardından, göndere çekilen bayrak daha sonra yarıya indirildi.  İki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Valilik önünde düzenlenen programa Van Valisi İbrahim Taşyapan, Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bahattin Yavuz, YYÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Faik Öner,  İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, kurum temsilcileri, askeri erkân ve öğrenciler katıldı.

Valilik önünde düzenlenen törenin sona ermesiyle birlikte günün anlam ve önemine binaen ikinci program Yüzüncü Yıl Üniversitesi Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programda ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Akabinde Atatürk konulu Sine vizyon gösterisi yapıldı.

Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Deniz Kardaş’ın günün alam ve önemini anlatan konuşmasının ardından İskele İmam hatip Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tarkan Berkant Altınkaya  “Mustafa Kemal’in Kağnısı” adlı şiiri okudu. Okunan şiirin ardından Binbaşı Tarık Ak, Silahlı Kuvvetler adına bir konuşma gerçekleştirdi.

Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan konseri büyük ilgi gördü.

Programın sonunda Atatürk Koşusu’nda atletizm dalında birinci olanların yanı sıra, günün anlam ve önemini anlatan kompozisyon, resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

 

 

 

 


 

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.