VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Ve Rehberlik Toplantısı Edremit Ayhan Şahenk İş Okulunda Düzenlendi.

Özel Eğitim Ve Rehberlik Toplantısı Edremit Ayhan Şahenk İş Okulunda Düzenlendi.

 

Özel eğitim ve rehberlik alanında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantı Edremit Ayhan Şahenk Eğitim Uygulama (Okulu) ve İş Uygulama Merkezi (Okulu) Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde özel eğitim ve rehberlik alanında görevli şube müdürleri ile özel eğitim okul ve kurumların idarecileri katıldı.

Toplantı öncesi kısa bir değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, özel eğitim kurumlarının sorunlara yönelik ortak çözüm üretme konusunda sürekli dayanışma içerisinde olması gerektiğini belirterek, bilgi paylaşımı, organizasyon ve ekip çalışmasının önemine değindi.

Güngör: Özel eğitime muhtaç öğrenci sayısı her geçen gün artıyor

Türkiye’de son yıllarda özel eğitime muhtaç olan öğrenci sayısının her geçen gün arttığına işaret eden Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, genel müdürlüğün bu yönde yeni çalışmalar içeresinde olduğunu söyledi.

 

Özel eğitimin temposunun yüksek tutulması gerektiğine işaret eden Güngör, “Sorunların bize ulaştırılması çalışmalara daha fazla ivme kazandıracaktır. Uygulamaya yönelik çözümleri ne kadar üretirsek o kadar başarılı oluruz. Taleplerinizi mutlaka takip edin” şeklinde konuştu.

Toplantıda Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, Genel Müdürlük tarafından son zamanlarda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce, özel eğitim sınıfları, evde eğitim, kaynaştırma eğitimi, destek eğitim odaları, eğitim ve danışmanlık tedbirleri, özel eğitim okullarının programları, özel eğitim meslek liselerinde açılan alan ve dallar hakkında hazırlanan kılavuz kitaplar ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı toplantıda ayrıca BİLSEM (Bilim Sanat Merkezi)’e öğrenci yerleştirme işlemleri ve bu öğrencilerin önemi hakkında da görüşler paylaşıldı.

Toplantı sonrası Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör’e bu önemli toplantı için teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, “Genel müdürümüze birçok konuda bizi aydınlattıkları için teşekkür ediyorum. Bize ışık tuttunuz. Van’a yönelik pozitif ayrımcılık için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Van’da açılması planlanan görme engelliler ilk ve ortaokulunun en kısa zamanda faaliyete başlaması için gerekli tedbirlerin alınacağı ifade edilirken, özel eğitim ve rehberlik alanında yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi ve fikir alış verişleri ile süren toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

 

 

 

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.