VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi Ödül Töreni Yapıldı.

Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi Ödül Töreni Yapıldı.

       

 Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi Ödül Töreni Yapıldı.  Bu projeyle öğrencilerimiz AB kültürünü, tarihini, kurumlarını, ortak değerlerini temel haklarını ve politikalarını daha verimli ve kurumsal bir düzeyde öğrenecekleri ve kendi kültürümüzü tanıtacakları imkânı bulmuşlardır. Ödül törenine katılan veli, öğretmen ve öğrencilerin memnuniyetlerini ifade etmeleri bunun açık bir göstergesidir.

      Proje AB konusunda 300 okulda 30 000 ortaokul ve 10.sınıf öğrencilerine anket uygulanması(21 il de 10 pilot okula), ‘’Bana AB‘ yi anlat projesi’’ kapsamında 10.sınıflara bilgi yarışması,7.sınıflara resim,9.sınıflara kısa öykü ve 8.sınflara slogan dalında yapılan yarışmalar neticesinde il genelinde dereceye giren öğrencilerin ödülleri 06.07.2015 tarihinde Van-Şişli Öğretmenevinde İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin KIREKİN’in katılımıyla teslim edilmiştir.

AR-GE Birimi Proje Koordinatörü Nurcan Alpaslan’ın kısa tanıtım konuşmasının ardından kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, yıl içerisinde çok sayıda etkinliğin yapıldığını belirterek, bu faaliyetlerinin en önemlilerinden birinin ‘Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Proje’ yarışması olduğunu söyledi. Uluslararası düzeyde olan ‘Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Proje’ yarışmasına gösterilen ilginin kendilerini ziyadesiyle sevindirdiğini ifade eden Kırekin, “AB’yi sadece biz öğrenmiyoruz. Onlarda bizden bir şeyler öğreniyor. Bu karşılıklı akitlerin yerine getirilmesi ve AB denilen bu olgunun öğrencilerimiz tarafından yeterince tanınması için bu bir fırsattı. Ben öğrencilerimizi bu açıdan tebrik ediyorum” dedi.

Kırekin, konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Yarışmalarda birinci olanlara dizüstü bilgisayar, ikinci olanlara bisiklet, üçüncü olanlara satranç takımı verilirken, danışman öğretmenlere dolma kalem, okullara ise duvar saati verildi.

Bu projede dereceye giren öğrencilere madalya, Laptop bilgisayar, bisiklet, satranç takımı ayrıca okullara ve danışman öğretmenlere çeşitli ödüller verilmiştir. Dereceye giren öğrencilerin ve okulların listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

 

   Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi Kapsamında Bana AB’yi Anlat Bilgi Yarışması, Resim, Kısa Öykü Ve Slogan Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.