VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı´´ Projesi Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödül Verildi

“Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı´´ Projesi Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödül Verildi

Van Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminin organizasyonluğunda düzenlenen ‘‘Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı’’ proje yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri verildi.

Van Ticaret ve sanayi Odası’nda (Van TSO) konferans salonunda Van merkez dâhil 13 ilçeden katılan ilçe milli eğitim müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Memur-Sen Başkanı Süleyman Şakar İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Celal Gezici ve Orhan Bedir, Tuşba İlçe Mili Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İlçe Milli Eğitim Müdürleri çok sayıda eğitimci katıldı.

Projenin amacı; eğitim camiasının uyguladığı iyi örnekleri birbiriyle paylaşmalarını ve birbirlerine model teşkil etmelerini amaçlamak. Bu kapsamda Van İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı her türdeki okul ve kurumların projelerini sunduğu yarışmada akademik başarı, sportif faaliyetler, sosyal etkinlikler, örnek çevre uygulamaları, sanatsal faaliyetler gibi dallarda projesiyle yarışmaya katılan toplamda 398 proje sahibi katılımcı oldu. Öğrenciler, veliler, öğretmenler ve idarecilerin hazırlamış oldukları projelerle eğitimde iyi örnekler proje paylaşımı yarışmasında beş dalda dereceye girenlere ödül verilirken, proje hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, “Biz bu görevi yürütürken daha öncede sizlerle çeşitli zamanlarda ve çeşitli yerlerde buluşup, toplantılar yaptık. Dedik ki bizim ürünümüzün ölçüsü projelerdir, somut göstergelerdir. Öğrencilerimize yönelik çalışmalarımız devam etmekte ve değişik projelerle dereceye giren katılımcılara ödül vermeden önce şunu belirtmek isterim katılan bütün proje sahipleri çok çalıştıklarını göstermiş oldular. Öğrencilerimize yönelik toplumda kendilerini ifade edebilmesi açısından çok adım atıldı. Projeler sayesinde Van artık projelerle anılıyor. Türkiye de ilk 10’a girdik, bundan sonra elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ise, eğitim alanından belediye olarak çalışmalarına son hızıyla devam edeceklerini vurgulayarak, “Tuşba belediyesi olarak eğitim açısından hizmetlerimize devam ediyoruz. Birçok okulumuzu ziyaret ettik. Özellikle köy okulları bütün okullarımızda kilit taşları, park, bahçe ve yeşil alanlar inşa etmeye çalışacağız. Öğrencilerimiz için kitaplar dağıttık ve sizlerin sıkıntılarınızı 4 yıl boyunca eğitim ve daha birçok alanda il milli eğitim müdürlüğümüzle koordineli çalışmaya ve öğrencilerimizin hizmetindeyiz’’ dedi.

Toplam 398 proje içinde beş dalda dereceye girenlerin okullar. Akademik başarı dalında, “Koç hak sistemi” projesiyle Fesih Altı, sportif faaliyetler dalında, “Kort tenisi adlı” projesiyle Mehmet Altundağ, sosyal faaliyetler dalında, “Avrupa’nın Tatları” projesiyle Murat Çılgın, örnek çevre uygulamaları dalında, “Güzel bahçem benim” adlı projesiyle Hatice Yıldızhan, sanatsal faaliyetler dalında ise, “Hayat engelleri aşınca güzel” adlı projesiyle Elif Çakır birinci oldu.

 

Toplantı salonunda yoğun katılımın olduğu ödül töreninde dereceye girenlere ödül verilmesinin ardından Abdurrahman Gazi Ortaokulu işitme engelli öğrencileri tiyatro sahnelerini sergilemesiyle son buldu.


Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.