VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” Programı kapsamında “Bisiklet Modülü” dersini uygulayan 47 okula 200 bisiklet dağıtıldı.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” Programı kapsamında “Bisiklet Modülü” dersini uygulayan 47 okula 200 bisiklet dağıtıldı.

 

Hüsrevpaşa İlk ve Ortaokulu bahçesinde düzenlenen bisiklet teslim törenine: Van Valisi İbrahim Taşyapan, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Halk Sağlığı Müdürü Yakup İmren, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları; Tahsin Güneş, Celal Gezici, Adem Çiftçi, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yol, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Burada açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Taşyapan, teknoloji ile birlikte insanların artık hareketsiz bir yaşam sürdüğünün altını çizerek, “Hayatımıza araçların girmesi, asansörlerin gelmesi, bilgisayar, telefon ve tablet derken hareketsiz bir hayata doğru gidiyoruz. Bu hareketsiz hayat, yetişkinleri olduğu kadar çocukları da esir alıyor. Eskide sürekli dışarıda oynayan çocuklar, artık bu zamanda bilgisayarını alıp odasına çekiliyor ve saatlerce onun başında oturuyor. Dolayısıyla hareketsiz bir yaşam sürüyor. Bunlar mutlaka ki teknolojinin hayatımıza getirdiği imkânlardır. Bunlar kullanılmasın demek doğru değil ama mutlaka günlük aktivitelerimizi, belli saatlerde yürümeyi ve bisiklet sürmeyi ihmal etmeyelim” dedi.

‘Sağlıklı beslen, hareket et, mutlu yaşa’ sloganı ile başlatılan projenin insanlara güzel tavsiyelerde bulunduğunu vurgulayan Taşyapan, “Önce kendimiz yapalım ve çocuklarımıza da bu alışkanlıkları kazandıralım. Bu duygularla hepinize hareketli, sağlıklı, mutlu bir yaşam, projenin okullarımıza da hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Halk Sağlık Müdürü Yakup İmren ise, hareketli hayatın insan hayatındaki önemine değinerek, “Model çağın pasifize ettiği hayatımıza ne kadar hareket katarsak hem ruhen hem bedenen hem toplum olarak çok iyi seviyelere ve mutlu bir yaşama gideceğiz. Bunun için Sağlık Bakanlığı’mızın çalışmaları ve diğer bakanlıklarla protokol imzalamasını öngörerek bize gönderdiği bisikletleri Van’da öncelikli Milli Eğitim Müdürlüğü’müze önümüzdeki hafta da üniversitede yapacağımız protokol töreni ile dağıtacağız. Geleceği daha hareketli, daha mutlu bir hayat temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Halk Sağlığı Müdürü Yakup İmren ile İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin´in protokolü imzalamasının ardından bisikletler okul yetkililerine teslim edildi.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.