VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Yıl 10.su Gerçekleştirilen ‘Bu Benim Eserim’ Proje Yarışması’nın Van Bölge Sergisi Açıldı.

Bu Yıl 10.su Gerçekleştirilen ‘Bu Benim Eserim’ Proje Yarışması’nın Van Bölge Sergisi Açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) işbirliği ile bu yıl 10.su gerçekleştirilen ‘Bu Benim Eserim’ Proje Yarışması’nın Van bölge sergisi açıldı.
Matematik ve Fen Bilimleri alanlarını kapsayan proje yarışmasında Van başta olmak üzere Bölge İller olan Ağrı, Batman, Bitlis, Hakkâri, Siirt, Şırnak ve Muş’tan toplam 50 proje sergilendi. Elite World Van Otel’de düzenlenen serginin açılışına Tuşba Kaymakamı Musa Sarı, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı Vedat Doğan, ve Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Sıddık Tokar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları; Tahsin Güneş, Orhan Bedir, Celal Gezici, Adem Çiftçi, Nuran Altan Göl, M. Salih Haskanlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Ahmet Alkan, Abdulcebbar Bulduk, Nusret Orakçı, Metin Ermiş, Mehmet Şirin Atlı, Mücahit Tunç, Abdurrahman Ateş e Mustafa Yol, Tuşba Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil Tunç,  İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi Çalışanları Garip Kızılkaya, Hakan Durğun, Nurcan Alpaslan, Ömer Yıldız, Ömer Faruk Güloğlu, Ubeydullah Yaylacı, İsmail Erol, Rıdvan Kaçar, ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Aydın Aydın ve öğrenciler katıldı.

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Bölümü Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) Koordinatörü Garip Kızılkaya, bölge olarak 2 bin 171 proje başvurusunun yapıldığını ve üç aşamadan geçen projelerden sadece 50 tanesinin sergilenmeye hak kazandığını söyledi. 3 matematik ve 3 fen bilimleri olmak üzere toplam 6 projenin Türkiye finaline katılacağını dile getiren Kızılkaya, iki gün boyunca serginin ödül töreninin ise 7 Mayıs tarihinde yapılacağını sözlerine ekledi. Bu Benim Eserim Proje Koordinatörü Nurcan Alpaslan ise katılımın çok güzel olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Serginin açılış kurdelesini kesen protokol, daha sonra projelerin yer aldığı stantları tek tek gezerek, öğrencilerden bilgiler aldı.

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.