VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Van Bölge Finali Sonuçları Belli Oldu.

TÜBİTAK Van Bölge Finali Sonuçları Belli Oldu.

2015 Van Bölge Sergisine Davet Edilen Projelerin İkincilik Dereceleri Listesi

2015 Yılı Van Bölgesi Üçüncülük Dereceleri Listesi

2015 Yılı Van Bölgesi Finalistleri

TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Van Bölge Finalinde Ödüller Sahiplerini buldu. Van bölgesine bağlı illerden yarışmaya katılan öğrencilerin hazırladığı 99 projeden 18’i finalist olarak belirlendi.

 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Cengiz Andiç konferans salonunda düzenlenen törende, Van bölgesine bağlı Ağrı, Batman, Bitlis, Hakkâri, Muş, Siirt, Van illerinden yarışmaya katılan öğrencilerin hazırladığı 99 projeden 38´i dereceye girerken, 18 proje ise finalist olarak belirlendi.

            YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, törende yaptığı konuşmada, üniversite olarak bilim ve teknoloji söz konusu olduğunda ellerinden gelen imkânları seferber ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini söyledi. Projelerin öğrencilere maddi ve manevi yararlar sağlamanın yanı sıra toplumsal gelişimimiz için de oldukça önemli olduğunu belirtti, yarışmaya katılan tüm öğrencilerden ülkemizin ve insanlığın yararına çalışmalar yapmaya devam etmelerini istedi.    

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İlimizin kurtuluş gününe denk gelen ödül töreninin ve proje çalışmalarının önemine değinerek Van ili olarak, bu yıl başvuru sayısı ile Türkiye 4.sü olmamızın ayrıca gurur verici olduğunu, öğrencilerimizin heyecanı ve özgüvenlerinin umut vaat ettiğini belirtti.

TÜBİTAK Van Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil Tunç projelere ilgi ve katılımın her yıl arttığını belirterek bölge illerinin Milli Eğitim Müdürlerine, ARGE Birimlerine, Öğretmenlere, Öğrencilere ve Ailelere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren ve Ankara’da yapılacak final sergisine katılacak olan

Van İpekyolu İMKB Fen Lisesi                                           

Batman Özel Mehmet Sıddık Tekin Fen Lisesi(2 Proje)

Van Türk Telekom Fen Lisesi (2 Proje)

Hakkâri Şemsettin Onay Anadolu Lisesi

Bitlis İpekyolu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Siirt Sosyal Bilimler Lisesi

Van Özel Serhat Anadolu Lisesi

Batman Anadolu Lisesi

Şırnak Cizre Fen Lisesi

Van Said Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi

Batman Anadolu İmam Hatip Lisesi

Van Hüma Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Bitlis Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi

Bitlis Tatvan Sadullah Gencer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Ağrı Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi

Batman Anadolu Lisesi

 

      Öğrenci ve Öğretmenlerine Ödülleri Verildi.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.