VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kick Boks Türkiye Şampiyonu Olan Milli Sporcumuz Kubilay Tarhan ve Antrenörü Sinan Ağlar´ın, Basında Çıkan Haber Metni, Erciş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tarafından İl Milli Eğitim Müdürümüze Takdim Edildi.

Kick Boks Türkiye Şampiyonu Olan Milli Sporcumuz Kubilay Tarhan ve Antrenörü Sinan Ağlar´ın, Basında Çıkan Haber Metni, Erciş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tarafından İl Milli Eğitim Müdürümüze Takdim Edildi.

Kick Boks Türkiye Şampiyonu olan Milli sporcumuz Kubilay Tarhan ve Antrenörü Sinan Ağlar´ın, Erciş Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanı Hüsamettin Çelik´i ziyaret ettiği haber metni, Erciş Halk Eğitim Müdürü Nihat Kıyan tarafından İl Milli Eğitim Müdürümüze takdim edildi.

 

Haberin İçeriği(Alıntıdır):

 

Erciş Şoförler Cemiyeti Başkanı Hüsamettin Çelik, Kick Boks Yıldızlar Türkiye Şampiyonu olan milli sporcu Kubilay Tarhan ve antrenörü Sinan Ağlar’ı ödüllendirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çelik, Ordu´da düzenlenen şampiyonada 42 kiloda yarışan Ercişli Kubilay Tarhan´ın, Türkiye şampiyonu olduğunu belirtti. Tarhan´ın, Van ve Erciş ilçesinin gurur kaynağı olduğunu ifade eden Çelik şöyle konuştu: "Sporcu kardeşimizin, birinci olması gurur verici. Elde ettiği bu başarıları daha ileri götürerek, uluslararası yarışmalarda da madalya almasının istiyoruz. Sporcumuza herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Son dönemde ülkemizde ve dolayısıyla bölgemizde alkol ve madde bağımlılığı gençlere kadar indi. Sporcularımızın başarıları gençlere örnek olmalı ve onlara emsal teşkil etmeli. Böyle bir sporcu yetiştirdiği için antrenörümüz Ağlar´a da teşekkür ediyorum. Ağlar gibi hocalara ve gençlere herkesin destek olmasını bekliyoruz. Bu haber bizi gururlandırdı. Sporcumuza başarılarının devamını diliyorum." Antrenör Ağlar ise Tarhan´ın Van adına yarıştığı şampiyonadan altın madalyayla döndüğünü belirterek, sporcuyu İlçe Kaymakamlığı, Erciş Belediyesi, Halk Eğitimi Müdürlüğü, sivil toplum kuruluşları ve Şoförler Cemiyeti Başkanı Hüsamettin Çelik´in ödüllendirdiğini ifade etti. Sporcuyu destekleyenlere teşekkür eden Ağlar, "Son dönemde okullarımıza ve sokağa kadar inen bonzai uyuşturucu çocuklarımızın hayatını tehdit etmekte. Bunlara önlem olarak çocukları ve gençleri sporla tanıştırmak gerekiyor. Gençleri zararlı maddelerden korumak için Erciş Gençlik Spor Kulübü olarak destek bekliyoruz" diye konuştu.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.