VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi Tarafından “10. TÜBİTAK - Bu Benim Eserim - Bilgilendirme Toplantısı”, Koç İlköğretim Okulu ve Van Şişli Öğretmenevinde Yapıldı.

İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi Tarafından “10. TÜBİTAK - Bu Benim Eserim -  Bilgilendirme Toplantısı”, Koç İlköğretim Okulu ve Van Şişli Öğretmenevinde Yapıldı.

 Tuşba ve İpekyolu İlçe milli eğitim müdürlükleri tarafından “10. Bu Benim Eserim” Yarışması Bilgilendirme toplantıları, tuşba ilçesi koç ilköğretim okulu ve şişli öğretmenevlerinde düzenlerek, ilgili Okul Müdürlerine bilgiler verildi.

İlçe Müdürlükleri tarafından düzenlenen toplantıya il Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Celal Gezici ve Orhan Bedir, Tuşba İlçe Müdürü Muhlis Ceylani, İpekyolu ilçe milli eğitim müdürü şükrullah Yavuzer, Tuşba İlçe Şube Müdürü Mehmet Baki Karabulak ve ilçelerdeki Okul Müdürleri katıldı. (X. Bu Benim Eserim) yarışması programında katılımcılara bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı (ARGE) Araştırma ve Geliştirme birimi yetkilisi Hakan Durgun’un ardından, açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “öncelikle İl Milli Eğitim Müdür ve yardımcılarının da katılımları bizim için gurur kaynağı olmuştur. Bizler yönetici olarak okullarımızı değerlendirirken bu tarz yarışmalara ne derece katkı sundukları, kaç proje ile katılım gösterdiklerini ve projelerinin niteliği ve kalitesi de elbette önemlidir. Nihayetinde okullardaki herhangi bir sınıftaki bir öğretmenin yapmış olduğu o güzel çalışmalar dolayısıyla okul müdürünü ve temsiliyet durumunu, ilçenin de yapmış olduğu o güzel temsiliyet de İle yansıtılır ve dolayısıyla Bakanlığımızda İle bakar. Bizde ilimizin Büyük şehir olmasıyla birlikte nihayetinde Edremit ve İpekyolu ve Tuşba İlçelerimiz kuruldu. Biz Tuşba İlçesinde çok güzel çalışmalar yapacağımızın hesaplarını yapıyoruz. Bu arada birçok arkadaşımın yeni göreve başlama durumu var bende bu vesile ile aramıza katılan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum ve hayırlı olsun diyorum. Bu arkadaşlarımızın da katılımı ile Tuşba İlçemizde yeni bir sinerjinin oluşacağını düşünüyorum ve yeni Müdür yardımcıları arkadaşlarımızın göreve başlama durumları var en yakın zamanda belirlenen yeni Müdür yardımcılarımızın göreve başlamasının ardından inşallah İlçemizde güzel işler olacaktır hem Akademik başarı manasında hem sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde ve bu tarz projelerde de okullarımızda çıtanın yükseleceğini ve grafiğin değişeceğini ümit ediyorum. Okullarımız ve kurumlarımız değerlendirilirken elbette okulun yıl boyunca yapmış olduğu projeler, kaç projeye başvurular var, okulun teog’daki başarı durumu nedir, liseler için Üniversitelerdeki sınav başarı durumu nedir, okulun düzeni, veliler ile iletişimi ve diğer sosyal ve kültürel etkinlikler elbette bütün bunlar kurumun standartlarını belirleyen emarelerdir bu ölçütlere bakılıyor ve bakılacaktır” dedi.

Düzenlenen toplantıda son olarak yarışmaya katılacak olan İlçelere başarılar dileyen İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, “ Öncelikle göreve yeni başlayan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Siz okul Müdürlerimize bu konuda büyük işler düşüyor çünkü sizler bu konuda öğrencilerimizi doğru yöne sevk etmek için en önemli faktörlersiniz. Biz Kurumumuz olarak TÜBİTAK tarafından düzenlenecek olan Bu Benim Eserim konulu yarışmaya İl olarak çok önem veriyoruz ve sizlerin de bu konuda duyarlılık göstermenizi rica ediyorum” dedi.

 

 

tübitaktübitaktübitaktübitaktübitaktübitaktübitaktübitaktübitaktübitak2tübitak2tübitak2tübitak2tübitak2tübitak2

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.