VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz; “Van Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması” Projesi kapsamında Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki Programa Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz; “Van Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması”  Projesi kapsamında Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesindeki Programa Katıldı.

            Açılış konuşmasını,  okul müdürü Kemal SICAKYÜZ yaptı. Sıcakyüz; “Okulumuz, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ‘Van Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması’  Projesini yürütmektedir. Bu kapsamda yapmış olduğumuz basın bilgilendirme toplantısına teşriflerinizden dolayı teşekkür ederiz” diyerek konuşmasına başladı. Van’da da mesleki eğitimin istenen düzeyde olmadığını vurgulayarak mesleki eğitimin kalitesinin arttırılması ve alt yapısının güçlendirilmesi konusunda projelerin büyük önem taşıdığını, dolayısıyla yürüttükleri bu projenin Van’da ve bölgede örnek teşkil edeceğini belirtti.

            Proje hakkında Okul Öğretmenlerinden İbrahim YERTÜRK aşağıdaki bilgileri verdi. “Projemizin uygulaması 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren başlamış bulunmaktadır.  Projemiz; okulumuzun altyapısının güçlendirilmesi, mesleki eğitimin kalitesinin artırılması ve mesleki eğitime yönelik farkındalık oluşturulmasına dair bir dizi faaliyeti içermektedir.

            Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Van Ticaret ve Sanayi Odası projemizin ortakları olup özellikle hazırlanma aşamasında ve sonraki süreçte teknik destek vermişlerdir.

            Projemiz başlangıç tarihinden sonra Şu faaliyetler yapılmıştır:

1-      Proje ekibimiz kurulmuş ve aralarında görev bölümü yapılmıştır. Proje ekibimiz:

a-      Proje Koordinatörü Yüksel TEKİN

b-      Proje Eğitim Koordinatörü İbrahim YERTÜRK

c-      Eğitim Uzmanı Mithat TURAN

d-     Eğitim Uzmanı Evren KASAP

e-      Eğitim Uzmanı Murat TUNÇ

f-       Eğitim Uzmanı Hakan KAYHAN

g-      Proje Destek Personeli Eyyüp BARAN’dan oluşmaktadır.

2-      Proje ofisimiz hazırlanarak, mobilya, mefruşat ve bilgisayar donanımları kurulmuştur.

3-      Okulumuzda iki adet bilgisayar laboratuarının altyapısı ve toplam 41 bilgisayarın kurulumu tamamlanarak öncelikle öğrencilerimizin kullanımına açılmıştır. Bu laboratuarlar bugün başlayacak öğretmen eğitimlerinde de faal olarak kullanılacaktır.

4-      Okulumuz Otomotiv Teknolojileri Alanı atölyesine 1 Adet çift sütunlu 4000kg kaldırma kapasiteli lift kurulumu yapılarak pratik uygulama amaçlı kullanıma sunulmuştur.

5-      Görünürlük faaliyetleri kapsamında AB standartlarında çalışmalarımızın bir kısmı tamamlanmıştır. İlköğretim 8. Sınıf öğrencilerinin mesleki eğitimi tanımalarına yönelik broşürümüz baskıya hazır hale getirilmiştir.” dedi.

 

 

Program, İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Kıyasettin Kırekin in konuşmaları ile devam etti. Kırekin; “Bugün burada görmüş olduğumuz manzara eğitim camialarımızda görmek istediğimiz başarılardan biridir. Tüm mesleki ve teknik okullarımızda bu ve benzeri projelerin hayata geçirilmesini, öğrencilerin ve öğretmenlerimizin aktif katılımlarının olduğu uygulamalı eğitimin kalbi olan atölyelerin sayılarının arttırılarak mesleki alanda kalifiye elemanların yetiştirilmesini ve desteklenmesini dileriz.” dedi. Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman, mesleki ve teknik  anadolu lise müdürleri, okul yönetimi ve öğretmenler katıldı.

 

Programdan sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz, okulun çeşitli uygulama sınıf ve atölyelerini dolaşarak öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

 

mehmet erdemoglu teml programımehmet erdemoglu teml programımehmet erdemoglu teml programımehmet erdemoglu teml programımehmet erdemoglu teml programımehmet erdemoglu teml programımehmet erdemoglu teml programımehmet erdemoglu teml programımehmet erdemoglu teml programı

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.