VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Bireylerine ‘Doğru Yaklaşım’ konusu görüşüldü

Özel Eğitim Bireylerine ‘Doğru Yaklaşım’ konusu görüşüldü

Özel Rehabilitasyon Merkezleri Yöneticileri ile bir toplantı yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, bir işte önemli olan esasın doğru yaklaşımlarla doğru sonuçlara ulaşmak olduğunu belirtti.

Van’da görev yapan Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri ile Van Yusuf Gökçenay Bilim ve Sanat Merkezi’nde toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıda özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin topluma kazandırılması, eğitilmesi ve sonuç alabilirliğinin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, “Bakanlığımız tarafından özel eğitim bireylerine sunulan imkanların ve fırsatların bireylere en üst düzeyde fayda sağlayabilmesi açısından özel bireylere dokunan, temas eden tüm kurum, kuruluş ve şahısların gerekli işbirliği içinde olması ve yönetmelikler çerçevesinde ortak hareket etmeleri gerekmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bölümü olarak öğrencilerimize temas eden tüm unsurların doğru ve sağlıklı işbirliği yapmalarını ve öğrencilerimizin gelişimlerini sürdürebilmeleri için titizlikle çalışmak bizim görev ve sorumluluklarımızdır. Hedefimiz bütünleştirme ve kaynaştırma çalışmaları ile toplumla iç içe sağlıklı ve mutlu hayatlarının devam edebilmelerine katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda okullarımızda eğitimlerine devam eden ve öğrenim çağı dışına çıkmış bireylerimizin ihtiyaçları doğrultusundan rehabilitasyon merkezlerimiz tarafından sunulan hizmetlerin de doğru ve sağlıklı yürütülmesi gerekmektedir. Bu toplantıda amacımız karşılıklı paylaşımlar ile eksikliklerimizi tamamlamak ve daha iyi nasıl hizmet edebilirim duygusunu yenilemektir. Rehberlik Araştırma Merkezleri, okullarımız ve rehabilitasyon merkezlerimizin iş ve işlemlerinin aynı paralelde devam etmesi, öğrencilerimizin davranış değişiklikleri ve gelişimleri açısından büyük önem taşımaktadır” dedi.

 Altan Göl’ün konuşmasının ardından Özel Eğitim Öğretmeni Berivan Ürek, slayt sunumla özel eğitim biriminin iş ve işleyişi hakkında bilgiler aktadır.

29-12-201729-12-201729-12-2017

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.