VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday öğretmenlere 15 Temmuz semineri

Aday öğretmenlere 15 Temmuz semineri

Van’da görev yapan aday öğretmene yönelik ‘Türkiye’de demokrasi serüveni ve 15 Temmuz süreci’ konulu seminer düzenlendi.

Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin,  Selahaddini Eyyubi Anadolu Lisesi Müdürü Kamuran  Deniz ve aday öğretmenler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Selahaddini Eyyubi Anadolu Lisesi Müdürü Kamuran Deniz,  Osmanlıdan günümüze yaşanan toplumsal ve siyasi gelişmelerden kısaca bahsetti. 

Toplumumuzun günümüze dek içten ve dıştan destekçi maşaları ile birlikte birçok kez ihanete uğradığını belirten Deniz, bunun son örneğinin 15 Temmuz’da ortaya çıktığını söyledi.

Tarihimizde halkımızın nice kahramanlık destanı yazdığına şahit olduğunu belirten Deniz, bunun en son örneğinin 15 Temmuz gecesi yaşandığını ifade etti.

Genç kucakların eğitiminde öğretmenlere çok büyük görevler düştüğünü kaydeden Deniz, “Milletimizin yaşadığı bu serüvenleri gençlerimize anlatmak biz eğitimcilerin görevidir. Bunu bizler üstleneceğiz. Bizler eğitimciler olarak evlatlarımıza sahip çıkmazsak birileri mutlaka sahip çıkacaktır. O nedenle ülkesini, milletini seven, tarihini tanıyan, dinini doğru kaynaklardan öğrenen, kendi değerleri ile barışık nesiller yetiştirmek zorundayız” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ise, 15 Temmuz şehitlerini rahmet, minnet ve saygı ile anarken; darbe girişimi ve sonrasındaki demokrasi zaferinin önemine vurgu yaparak  toplumun oluşumu ve gelişiminde öğretmen ve eğitimin rolünün ne kadar önemli olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.

15 Temmuz’da darbe girişimi ve sonrasında yaşananlara vurgu yapan Kırekin, seminerlerde, ‘15 Temmuz’un sürekli hafızalarda kalması’ için öğretmenlerden o gün yaşananları öğrencilerine sürekli aktarmasını istedi.

Kırekin tüm eğitimcilerin, ‘ülkesini milletini seven, tarihini tanıyan, değerleriyle barışık nesiller’ yetiştirme konusuna özellikle vurgu yaparak, “15 Temmuzda son örneğini yaşadığımız ihaneti, milletimizin göstermiş olduğu azimle tüm bu güçler ile başa çıkmayı başarmışızdır. Milletimizin yaşadığı bu süreçleri öğrencilere verilecek doğru bilgilere ile son bulacağını ve bir daha yaşanmayacağını umut ediyorum. Bu anlamda milli iradenin yanında yer alan tüm eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bütün eğitim camiası olarak terörün darbenin ve ihanetin her türlüsünü şiddetle lanetliyorum. dedi.

 Seminer daha sonra Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi Müdürü Kamuran Deniz tarafından verilen bilgiler ile devam etti.


27-05-201727-05-201727-05-2017

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.