VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gürpınar ilçesinde ‘Eğitim istişare toplantısı’ yapıldı

Gürpınar ilçesinde ‘Eğitim istişare toplantısı’ yapıldı

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçelere yönelik düzenlenen eğitim istişare toplantıları devam ediyor.

Gürpınar Van Et Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde düzenlenen eğitim istişare toplantısına Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tunç, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Danışman, Fesih Vural, M. Şirin Atlı, Mücahit Tunç, Şahin Uçkan, Metin Ermiş, Gürpınar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Kemal Karakoç, Mehmet Fatih Söylemez ve okul müdürleri katıldı.

Eğitim istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü ve Gürpınar İlçe Koordinatörü Mustafa Danışman, Gürpınar ilçesinin eğitim düzeyenin iyi durumda olduğunu belirterek, yapılacak çalışmalar, planlamalarla bu seviyenin daha da yükseleceğine inandıklarını söyledi.

Mesleki eğitimin durumu, öğrenci devamsızlıkları ve çocukların okulla devamının sağlanması konularında bilgiler veren Danışman, bu yönde eylem planları hazırladıkları, bu eylem planlarını tüm ilçeler gönderdiklerini belirtti.

Toplantıda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fesih Vural, ortaöğretim okullarının YGS, LYS başarı oranları  konularına değinirken, Şube Müdürü Mücahit Tunç, insan kaynakları konusuna, Şube Müdürü Metin Ermiş, imam hatip okullarının durumu, Şube Müdürü M. Şirin Atlı ise TEOG değerlendirmesi, devamsızlıkların işlenmesi, Gürpınar ilçesinin eğitimdeki başarı oranı, e-okul gibi konularda slayt sunumla istatistiki bilgiler verdi. 

Toplantıda son olarak Taşımalı Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Şahin Uçkan söz alarak, taşımalı eğitimde konusuna değindi.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan  Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tunç, Gürpınar ilçesinde ilk kez altı şube müdürünün katılımıyla bir toplantı gerçekleştiğini söyledi.

Toplantı için katılımcılara teşekkür eden Tunç, ilçenin akademik başarısını artırmak için büyük çaba sarf ettiklerini ifade ederek, bu anlamda 4. Sınıftan itibaren deneme sınavları yaptıklarını vurguladı.

Kitap okuma, rehberlik faaliyetleri, sanatsal ve sportif faaliyetler, TÜBİTAK Projeleri gibi konulara ağırlık verdiklerini söyleyen Tunç, ilçenin eğitim anlamında iyi bir noktaya gelmesi için daha fazla gayret göstermek gerektiğini belirtti.

 

 08-03-201708-03-201708-03-201708-03-2017

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.