VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Filistin´in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf ile Van Valisi Aydın Nezih Doğan Süphan Mahallesi´nde yaptırılan Filistin Vakfı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okulunun açılış törenine katıldı.

Filistin´in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf ile Van Valisi Aydın Nezih Doğan Süphan Mahallesi´nde yaptırılan Filistin Vakfı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okulunun açılış törenine katıldı.

 

  Van´da meydana gelen depremlerin ardından Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın eşi Emine Abbas ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın Van´da okul yapılması için Ankara’da düzenledikleri yardım gecesinde toplanan para ile yapılan Filistin Vakfı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi törenle açıldı.

      Van´da okul yapılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan ve Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas´ın eşi Emine Abbas´ın himayesinde geçen yıl 12 Nisan´da düzenlenen yardım gecesi düzenlendi.  Toplanan paralarla Van´da meydana gelen 2 depremde büyük hasar gören ve yıkılan Kahraman Çocuklar Kız YİBO´nun yerine ´Filistin Vakfı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´ yapıldı.

    Açılış için Van´a gelen Filistin´in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf ilk olarak Van Valisi Aydın Nezih Doğan´ı makamında ziyaret etti. Burada yapılan sohbetin ardından Büyükelçi Maruf, Vali Doğan´a üzerinde Kudüs ile Türk ve Filistin bayraklarının olduğu bir tabak hediye etti. Vali Doğan´da Büyükelçi Maruf´a Çeşm-i Bülbül hediye etti.

      Filistin´in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf ile Van Valisi Aydın Nezih Doğan daha sonra Süphan Mahallesi´nde yaptırılan okulun açılış törenine katıldı.

   Törene, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Vali Yardımcısı İbrahim Dündar, İl Jandarma Komutanı İrfan Kızılaslan, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe,  İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Ak Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, öğretmenler ve okul öğrencileri katıldı.

    Tören, Filistin ve Türkiye milli marşlarının okunmasının ardından Kur´an-ı Kerim tilaveti ve okul öğrencilerinin oluşturduğu koronun söylediği ilahilerle devam etti. Daha sonra  İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Büyükelçi Nebil Maruf ve Vali Aydın Nezih Doğan´ın yaptığı açılış konuşmalarının ardından Büyükelçi Maruf, Vali Doğan ve beraberindekiler okulun açılış kurdelasını kesip okulu gezdi.

      1 milyon 294 bin liraya mal olan 12 derslikli 130 öğrencisi bulunan okulun ilk girişinde Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas´ın eşi Emine Abbas ile dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün eşi Hayrünisa Gül´ün fotoğrafları köşesi ve yardım gecesinde toplanan para ile yapıldığını belirten Türkçe ve Arapça yazılı tabelayı inceleyen  Büyükelçi Nebil Maruf, burada Vali Doğan ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. 


filistin kız ihlfilistin kız ihlfilistin kız ihlfilistin kız ihlfilistin kız ihlfilistin kız ihlfilistin kız ihlfilistin kız ihl

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.