VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrencilere Özel Tablet Dağıtımı Yapıldı.

Engelli Öğrencilere Özel Tablet Dağıtımı Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Van’da 12 engelli öğrenciye ‘Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar’ dağıtımı yapıldı.

‘Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü’ kapsamında gerçekleştirilen ‘3. el projesi’ kapsamında Van’da 12 engelli öğrenciye, özel üretilmiş olan bilgisayar faresi ile klavye yerine kullanılabilecek gözlük şeklinde kafaya takılan ve engelli bireylerin tablet bilgisayarın tüm niteliklerini eksiksiz kullanmalarını sağlayacak ‘Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar’ın dağıtımı yapıldı.

Van-Şişli Öğretmenevinde düzenlenen törene, Van Milli Eğitim Müdür Vekili Adem Çiftçi, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Güneş, İl Milli Eğitim Şube müdürü Metin Ermiş, Tuşba ve İpekyolu Ram Müdürleri, Özel Eğitim okul müdürleri, engelli öğrenciler ve velileri katıldı.

Özel üretilmiş olan tablet bilgisayarların öğrencilerin eğitimine katkı sunacağını belirten Tahsin Güneş, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce ülke genelinde her tür kademedeki resmi okullarda öğrenim gören özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere, ‘3. el projesi’ kapsamında engelli erişilebilirlik cihazı ve tablet bilgisayar dağıtımı yapıldığını söyledi. Tahsin Güneş, “Bakanlıkça yürütülmekte olan bu proje kapsamında, ilimizde de 12 öğrencimize dağıtım yapacağız. Devamı için de gerekli başvuruyu yapmış bulunmaktayız, geldiği takdirde diğer öğrencilerimize bu dağıtımları gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Konuşmanın ardından öğrencilere özel tabletleri dağıtıldı. Bilgisayarını almaya gelemeyen öğrencilerin tabletleri ise velilerine dağıtıldı. Tören, hatıra fotoğrafının çektirilmesi ile sona erdi.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.