VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli öğretmen Fikret Ersezer son yolculuğuna uğurlandı

Emekli öğretmen Fikret Ersezer son yolculuğuna uğurlandı

Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Hüsrevpaşa İlköğretim Okulunda 30 yıl müdürlük yaptıktan sonra emekliye ayrılan Fikret Ersezer, son yolculuğuna uğurlandı.

Hüsrevpaşa İlk ve Ortaokulu önünde düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yuvuzer, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Eğitim-Bir-Sen Van Şube Başkanı M. Ali Uca, merhum Fikret Ersezer'in eşi Nazire Ersezer, çocukları, dostları ve mesai arkadaşları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından emekli öğretmen Fikret Ersezer kısa geçmişi okundu.

AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu'nun kısa konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Fikret Ersezer'in dev bir eğitimci, bir Van sevdalısı olduğundan söz etti.

Tevke, "Fikret hocanın vefat haberini aldığımızda her kesimden yüzlerce telefon aldık. Hepsinin muhakkak hocamla bir anısı vardır. Bir anne babanın evladına gösterebileceği şefkati, sevgiyi, merhameti öğrencilerine gösteren Fikret hoca, bütün öğrencilerine pozitif olumlu dokunuşu olan dev bir eğitimci, bir Van sevdalısıydı. Fikret hocam siz huzur içinde uyuyun. İnşallah sizin öğrencileriniz sizin açtığınız bu yolda şehrimize, ülkemize ve insanlığa büyük hizmetler yapacaklardır. Bu yapmış oldukları hizmetlerde sizin amel defterinize hayır olarak yazılacaktır. Van şehri ve insanı olarak Fikret hocamızı uğurluyoruz. İnşallah ebediyete kadar gönlümüzde yaşayacaktır. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine sabır, eğitim camiasına başsağlığı diliyorum" dedi.

Merhum Fikret Ersezer'in kızı Özge Ersezer ise yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Benim babam, Hüsrevpaşa ve akabinde Van aşığıydı. Babamın burada bir iki akrabası dışında kimsesi yoktu ama öğretmen arkadaşları babama aile gibi davrandılar. Babam onlara babalık, onlar da babama evlatlık yaptılar. Babam tedavideyken hep bize 'Beni Van'a götürün' derdi. Biz Van'a getirdik. Biz babamı mutlu yaşattık, siz mutlu uğurluyorsunuz. Ben bu anlamda bu törenin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

Emekli Öğretmen Fikret Ersezer'in naaşı öğle namazını müteakip Boyalar Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Eminpaşa Mahallesi Eskişehir Mezarlığına defnedildi.

1971 yılında Van'ın Gevaş ilçesine bağlı Aladüz Köyü İlkokuluna öğretmen olarak atanan Merhum Fikret Ersezer, burada 3 yıl çalıştıktan sonra Vankulu ve Hacıbekir ilkokullarında öğretmenlik yaptı. 1970'li yılların sonuna doğru Hüsrevpaşa İlkokuluna müdür olarak atanan Ersezer 2009 yılında emekliye ayrılmıştı.

23-09-201923-09-201923-09-201923-09-2019

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.