VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Bir İlk

Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Bir İlk

Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Beceri Eğitimi için işletmelere gönderdiği öğrencilerinin durumlarını görüşmek ve öğrencilerinin nasıl bir eğitim ortamında yetiştiğini göstermek amacıyla, İşveren konumundaki kurum yöneticileri ve ilgili personele okullarında kahvaltı düzenledi.

 Kahvaltıya Edremit Kaymakamı Duran ERYILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin KIREKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan KESKİN, Van Bölge ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Cafer ALHAN ile Hastane Müdürleri, Baş Hemşireler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem ÇİFTÇİ, Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu şube müdürü Mustafa DANIŞMAN ve İşveren Okul Müdürleri katıldılar.

 Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanı Öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı kahvaltı aynı zamanda öğrencilerin hünerlerini de fazlasıyla ortaya koydu. Van Kahvaltısının zenginliğini bir kez daha ortaya koyan Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; İşveren ve okul müdürlüğü arasındaki köprüleri daha da sağlamlaştırdı.

Edremit Kaymakamı Duran ERYILMAZ, okulumuzun bu güzel projelerine alışık olduklarını ama bu projenin bir ilk olması hasebiyle çok önemli olduğunu belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin KIREKİN ise, okulun bu girişiminin bir örnek teşkil ettiğini, diğer okullarımıza da ön ayak olması gerektiğini belirtti. Van Bölge ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Cafer ALHAN ise stajyer öğrencilerden memnuniyetini dile getirdi ve bu öğrencilere iş ve staj imkânı sağladıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin’ in de “İlçemiz adına güzel bir girişim olduğu ve Bölge ve Araştırma Hastanesi’nin öğrencilerimize staj imkânı sağladıkları için teşekkür borçlu olduklarını” söyledi.

 

Son olarak söz alan okul müdürü Şevket MEYDAN, bugün işveren kurumlarımızın yönetimlerini ağırlamaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Staj yapmanın önemi üzerinde duran MEYDAN, Kurum kültürümüzün Beceri eğitimi yapılan işletmelerde devam etmesi gerektiğini, öğrencilerin daha iyi anlaşılması için eğitim gördükleri okulların da yerinde görülmesi gerektiğini dile getirdi. Program öğrencilerin eğitim gördükleri atölyelerin ziyaret edilmesiyle sona erdi.

kahvaltk2k3k4

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.