VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyor”

“Çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyor”

Başkale ilçesinde eğitim toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, ‘15 bin öğrencisi ile Başkale ilçemiz eğitim-öğretimde iyi bir yeri vardır. Bu anlamda geleceğimiz olan çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyor” dedi.

Başkale Tepebaşı İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem Çiftçi, Başkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Özkara, İl Milli Şube Müdürleri Şakir Sığınç, Mustafa Danışman, Metin Ermiş, Burhanettin Elçi, Başkale ilçe Şube Müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantıda eğitime ve öğretimin varlığı ve geçiş süreci, iş kur işçi çalıştırma süreci, taşımalı eğitim, eğitim kalitesinin artırılması gibi konular konuşuldu.

2017-2018 eğitim-öğretim döneminin birinci yarısının bitimine az bir süre kala Başkale ilçesinde yapılan toplantıda eğitimin tüm unsurları ve yapılacak çalışmalar ele alındı.

 Söz konusu toplantıda eğitim kalitesinin arttırılması için atılacak adımlar görüşüldü ve eğitime yönelik genel bir değerlendirme yapıldı. İlçe de yapılacak olan Anadolu Lisesi ve bir ÇPL Lisesi için atılacak olan adımlar da gündeme geldi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, Van’ın 2019 yılında normal eğitime geçiş sürecinin hızla sürdüğünü belirterek, fiziki altyapının oluşması anlamında yoğun bir çalışmanın sürdüğünü belirtti

Yeni eğitim-öğretim kurumlarının yapılması için tahsis edilen arsaların durumu, devam eden yatırımlar ve yapılacak olan yeni okulların durumunun görüşüldüğü toplantıda, destekleme kursları, akademik başarı, okullaşma oranı, taşımalı sistem, pansiyonların genel durumu, iş ve işleyişi, öğrencilerin okula devamı ve devamsızlık konuları, iş güvenliği ve sağlığı, değerler eğitimi, okulların temizliği ve hijyen gibi konular da enine boyuna ele alındı.

Tüm ilçelerde olduğu gibi Başkale ilçesin de de Kaymakamlığın ve Belediyenin eğitime sunduğu katkının memnuniyet verici olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, bu desteklerin eğitime farklı bir ivme kazandırdığını ifade etti.

15 Bin öğrencisi ile Başkale ilçesinin eğitim-öğretimde önemli bir yeri olduğunu belirten Kırekin, “Bu ilçedeki öğrencilerimiz için ne gerekiyorsa yapmamız lazım. Geleceğimiz olan bu çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyor. İnsanın varoluşundan ölümüne kadar eğitim devamlı cereyan eden bir husustur. Bu günde insan hayatında en birinci olgu hiç şüphesiz eğitimdir. Bundan dolayı eğitime ne kadar değer verirsek, eğitim kalitesini ne kadar üst seviyeye çıkartırsak, çocuklarımız da bir o kadar eğitimli ve donanımlı yetişir ve büyür. Eğitim, öğretimin ve öğretmenin olmadığı yerde cehalet vardır.Bu cehaleti ancak eğitimle, eğitimli bireylerle aşarız. Ben inanıyorum ki,  geleceğimiz hep daha aydın olacaktır” dedi.

11-01-201811-01-201811-01-201811-01-2018

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.