VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çaldıran ilçesinde “Temel Eğitim İstişare Toplantısı” yapıldı

Çaldıran ilçesinde “Temel Eğitim İstişare Toplantısı” yapıldı

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim kalitesini artırmaya yönelik düzenlenen temel eğitim istişare toplantıları sürüyor.

Çaldıran ilçesinde düzenlenen temel eğitim istişare toplantısına Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Aladağ, Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Aslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Şahin Uçkan, M. Şirin Atlı, ilçe okul müdürleri, müdür yardımcıları ve rehber öğretmenler katıldı.

Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Aladağ, temel eğitim istişare toplantılarının önemine değindi. Bu toplantılarla ilçelerin eğitim kalitesinin arttırılmasını hedeflediklerini belirten Aladağ,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçelere her konuda destek sunmaya hazır olduklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü M. Şirin Atlı ise, Çaldıran ilçesinin eğitimdeki başarı oranlarını, Van ve Türkiye ortalamaları konusunda bilgiler aktardı. Okulların başarı oranları, devamsız öğrencilerin durumu,  Van’ın okul öncesi Türkiye sıralaması gibi konularda slayt sunumla istatistiki bilgiler verdi.

 

 

22-02-201722-02-201722-02-201722-02-2017

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 - 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.