VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserim Proje Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi.

Bu Benim Eserim Proje Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliği ile 10.su gerçekleştirilen ‘Bu Benim Eserim Proje Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminin Koordinatörlüğünü yaptığı ve Elite World Otel’de üç gün boyunca devam eden proje yarışmasının son gününde düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, İl Mili Eğitim müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim şube Müdürleri, Öğretmenler,öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Burada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, projeler sayesinde çevre illerden gelen öğrencilerle tanışma ve kaynaşma fırsatı bulduklarını söyledi. Bu anlamda daha güzel bir geleceğin birlikten, kardeşlikten geçtiğini dile getiren Kırekin, “İyi ki bu yarışmalar, bu projeler var. Bunlar aslında bir yarışma değil, bir etkileşim, bir iletişim aracı olan konumdadır. Projeler ve etkinlikler olmadığından gerçekten biz komşu iller bir araya gelmekte güçlük çekiyoruz. Burada sadece projelerimizi değil aynı zamanda görüşlerimizi, yaşadıklarımızı paylaşıyoruz. Dolayısıyla ‘Bu Benim Eserim Proje Yarışması’ bizleri bir araya getirmesi açısından çok önemlidir. Ben üç gün boyunca sergilenen projelerden gerçekten çok etkilendim. Bu güzel projeleri sergileyen başta öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise, öğrencilerin projelerini anlatış tarzından oldukça etkilendiğini belirterek, “Bütün stantları gezip projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Artık geleceğe yönelik çok çok daha ümitliyiz. Projelerini anlatan öğrenciler adeta bir profesör, bir doçent konuşuyormuş gibiydi. Çok duygulandım, açıkçası ben jüri olmak istemezdim. Çünkü seçimin çok zor olduğunu düşüyorum. Hepsi birbirinden mükemmel projelerdi. Çağımızda bütün toplumlar hayatlarına projelerle yön veriyor. Ülkemiz artık projelere çok önem veriyor. İnşallah üniversitelere geldiğinizde projelere çok ciddi anlamda destekler verildiğini görecek ve yaşayacaksınız. Van bölgesi olarak yıllardır projelere katılıyoruz, hem ortaöğretim hem de liseler arasında Türkiye’de ilk sıralarda olması bizi onurlandırıyor’’ şeklinde konuştu.

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe de, eğitim açısından yapılması gereken ne varsa yapacaklarını belirterek, “2004 yılından beri projecilik anlayışıyla hareket etmeleri ve eskisi gibi siyah önlükler değil yerini beyaz önlük alması beni çok mutlu ediyor. Beyaz önlük giymek o kadar kolay bir şey değil. Projecilik bir anlayışın olması ve öğrencilerimizin kendilerini ifade etmeleri gerçekten takdire şayandır. Velilerimiz adına öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz. Birkaç projeye baktım, hakikaten çok güzel projeler. Çevreyle ilgili insan yararına çalışılan projelerdi. Türkiye eski Türkiye değil, her anlamda değişen bir Türkiye var. Bizler Tuşba Belediyesi olarak kapımızı çalan bütün proje sahipleri olan bilimci öğrencilerimizin emrindeyiz ve gereken ne varsa yapmak için hazırız’’ şeklinde konuştu.

 

Van başta olmak üzere Ağrı, Batman, Bitlis, Hakkâri, Siirt, Şırnak ve Muş’tan toplam 50 projenin sergilendiği yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ1TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ1TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ1TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ1TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ1TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ1TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ1TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ1TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ1TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ1TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ2TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ2TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ2TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ2TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ2TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ2TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ2TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ2TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ2TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ2TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ3TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ3TÜBİTAK ÖDÜL TÖRENİ3

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.