VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başkale Kitabının Yazarı Başkaleli Öğrencilerle Buluştu.

Başkale Kitabının Yazarı Başkaleli Öğrencilerle Buluştu.

Üç yıldır devam eden Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor projesi kapsamında bu hafta Vanlı Yazar Burhan Kırıcı, Başkale Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile buluştu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminde projenin koordinatörü Ubeydullah Yaylacı ile İsmail Erol, Yazara eşlik ettiler.

Yazar çocukluğunun Başkale de geçtiğini ve İlkokul dördüncü sınıfa kadar Başkale de okuduğunu, bu yüzden Başkale deki öğrencilerle beraber olmasının kendisi için ayrı bir heyecana yol açtığını söyledi. İlkokulda iken Başkale deki mahallelerinde yalnızca bir komşularının televizyonunun olduğunu, bütün çocukların televizyon izlemek için bu eve gittikleri ve televizyona bakmanın çok ayrıcalıklı bir durum olduğunu belirti. Ama günümüzde her evde televizyon olduğunu gençlerin zamanlarının büyük kısmını televizyon izleyerek geçirdiklerini kitap okumaya çok az vakit ayırdıklarını bununda eğitim ve öğretim üzerinde ciddi manada olumsuz etki yarattığını söyledi.

            Yazarımız; “Van olarak,  Başkale olarak iyi bir noktaya gelmek için çok çalışmamız gereklidir, Van’dan Başkale’ye gelirken ve hatta Başkale’den Yüksekova ya kadar giderken yol üstünde birçok arazinin ekilmemiş olduğunu görmek çok üzücü. Oysa tarlaların ekilmesi ve diğer arazilere de ağaçlandırılması çok faydalı olacaktır.” dedi. Programın sonunda Yazarımız, kitaplarını imzalayarak öğrencilerle sohbet etti.

 

Başkaleli öğrenciler, kendi hemşerileri olan bir Yazarı dinlemekten zevk aldıklarını ve bundan sonra okumaya ve çalışmaya daha fazla vakit ayıracakları sözünü verdiler. Yazar Burhan Kırıcı ve Ar-Ge ekibi Başkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticilerine teşekkür ederek sırtını karlı dağlara dayamış Van’ımızın güzel ilçesinden ayrıldılar.

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.