VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Fakıbaba, Sürekli Eğitim Merkezi’ni açtı

Bakan Fakıbaba, Sürekli Eğitim Merkezi’ni açtı

 

Van Büyükşehir Belediyesi’nce kurulan 5 yıldız konforundaki ‘Sürekli Eğitim Merkezi’, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılımı ile eğitime açıldı.

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa kurduğu 12 derslikli Sürekli Eğitim Merkezi’nin açılışına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Ak Parti Van milletvekilleri Beşir Atalay ile Burhan Kayatürk, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Mehmet Yaşar ve Fazıl Tamer ile kurum müdürleri katıldı.

  Merkezin hayırlara vesile olması dilekleri ile kesilen kurdelenin ardından sınıfları gezen Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, üniversite hazırlık kursuna katılan öğrencilerle sohbet edip, öğrencilere nasihatlerde bulundu.

  “EĞİTİMDE ÖNEMLİ AŞAMA KAT EDİLDİ”

   Açılış sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Fakıbaba, eğitimin önemine vurgu yaparak, “Bizler de sizin geçtiğiniz sıralardan geçtik. Ben sabun sattım iplik sattım. Ders çalışacak yer bulamadığımız durumlar oldu. Allah’a çok şükür Türkiye nerelerden nerelere geldi. Sıcak bir sınıfta öğretmenler var. Bizim o imkanlarımız gerçekten yoktu. İnanıyorum ki sizler bu imkanları çok iyi değerlendireceksiniz. Birbirinize sahip çıkın arkadaşlar. Farklı fikirlerden olabilirsiniz. Bir ülkemiz var bir Van’ımız var. Bir bayrağımız var. Buna sahip çıkalım arkadaşlar. Gerçekten gençler, sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizler bizim her şeyimizsiniz. Sizlerle bu Türkiye daha ileriye gidecek. Van’ı Edirne’si, Urfa’sı, Manisa’sı, aynı, ne kadar güzel farklı insanlar, burada saçı açık olan var. Kapalı olan var. Kürdü var. Türk’ü var. Arap´ı olabilir. Yarın İranlısı gelebilir. Ne kadar güzel bir zenginlik. Bu zenginlik gerçekten çok güzel. Gerçek bir mozaik. Herkes aynı şeyi düşündüğü zaman güzellik orada çıkmıyor. Ama farklı olduğu zaman farklı şeyler olduğu zaman bana göre Doğu ve Güney Doğunun güzelliği de burada. Onun için sizleri yürekten seviyorum. Tebrik ediyorum. Çok başarılı olacağınıza inanıyorum” dedi.

   Öğrencilere önemli nasihatlerde bulunan Bakan Fakıbaba, konuşmasını şöyle sürdürdü;

    “Birbirinizi sevin arkadaşlar. Bir tek şey var sevgi. Sevmeyi sevin arkadaşlar. Birbirinizi sevin ülkenizi sevin. Çalışmayı sevin. Üretmeyi sevin. İdeallerinizi sevin. Hayalleriniz olsun hayali olmayanın başarısı olamaz. Hayalleriniz olacak doktor olacaksanız. Diyeceksiniz ‘ben doktor olacağım’ ve onun için çalışıyorum. Öğretmen olacaksanız onun için çalışacaksınız. Bu ülke büyük bir ülke inanıyorum ki çok başarılı olacaksınız. Daha önce de Van’a gelmiştim şimdi geliyorum. Çok farklı bir Van ile karşılaştım. Başta emeği geçen Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize, milletvekillerimize ve bütün teşkilatımıza yürekten teşekkür ediyorum.”

    Bakan Fakıbaba’ya merkezle ilgili bilgi veren Vali Zorluoğlu ise, “Burayı etüt merkezi olarak dizayn ettik. Burada hafta içi ve haftasonu liseyi bitiren ve üniversiteye hazırlanan gençlerimiz var. Toplam 750-800 tane öğrencimiz sadece burada ücretsiz olarak eğitim görüyor. Büyükşehir belediyesi ve merkez ilçelerimize bağlı bunun gibi 17 tane daha merkezimiz olacak” diye konuştu.

21-10-201721-10-201721-10-201721-10-2017

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.