VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Seda” Kur-an’ı Kerim Okuma Yarışması Düzenlendi.

Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Seda” Kur-an’ı Kerim Okuma Yarışması Düzenlendi.

 

Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Seda” Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışması, Edremit Mizancı Murat Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde, İpekyolu Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlendi. Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Program başlangıcında Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Bişar Adıyaman konuşmalarını yaptı. Daha sonra kürsüye Van İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman teşrif ettiler. Danışman, konuşmalarında Rahman ve Rahim Olan Allahın Adıyla “diyerek konuşmalarına devam etti Selamlama konuşmalarından sonra İmam Hatip Lisesinde okumanın anlam ve önemi üzerinde durdu. Danışman daha sonra, İmam Hatipli gençliği demek Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.a.v)’in “ Güneşi sağ elime ayı da sol elime verseniz Vallahi davamdan vazgeçmem”  prensibini kendine şiar edinmiş bir gençlik olduğunu ve bu bilinçle yetiştiğini ifade ederek konuşmalarına devam etti. Yarışmanın bölge finalinin, 12 Nisan da Bitlis ilinde icra edileceğini belirten İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz, “İnşallah orada ilimiz en güzel şekilde temsil edilir. Türkiye finaline öğrencilerimizi göndermek istediğimizi belirtiyorum. Tüm katılımcılara başarılar dilerim. Bugün burada tüm katılımcılar gönlümüzün birincileridir” dedi. Daha Sonra İl Müftüsü Sayın Nimetullah Arvas kürsüye gelerek yapılan yarışmaların önemi üzerinde durdu.

Programa 12 ilçeden öğrenciler katıldı. Kerim Okuma sırası için kura çekimi yapıldı. Kura çekiminde okullar sıralandı. Sahneye önce Mizancı Murat Şiir Ve Dini Musiki Grubu çıktı. Seslendirdikleri ilahiler ile büyük takdir topladılar. Yarışma başlamadan önce yarışmada önem arz eden kurallar sunucu tarafından hatırlatıldı. Öğrenciler sırasıyla kürsüye çıktılar. Kuran-ı Kerim okudular. Yarışmaya 5 kişilik jüri heyeti öncülük etti. Jüri başkanı İl Müftü Nimetullah Arvas ile beraber 4 ilçe Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri üye sıfatında katıldılar. Programa Din Hizmetlerinden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman, İl Müftüsü Nimetullah Arvas, Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü M. Baki Karabulak, İmam Hatip Lisesi Okul Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Kur-an-ı Kerim Okuma Yarışmasında birinci olan Gevaş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, ödülünü İl Müftüsü Nimetullah Arvas’ tan aldı.

İkinci olan Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, ödülünü İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman’dan aldı.

Üçüncü olan Erciş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, ödülünü Mizancı Murat Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Bişar Adıyaman´ dan aldı.

 

Program sonunda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

 

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.