VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması Düzenlendi.

Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması Düzenlendi.

Anadolu İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması, Edremit Mizancı Murat Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde, İpekyolu Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinde Düzenlendi. Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Program başlangıcında Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Bişar Adıyaman konuşmalarını yaptı. Daha sonra kürsüye Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kıyasettin Kırekin teşrif ettiler. Kırekin, konuşmalarında “Bugün burada yapılan bir yarışma değil, bir şenliktir” dedi. Yarışmanın bölge finalinin, 12 Nisan da Diyarbakır ilinde icra edileceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz, “İnşallah orada ilimiz en güzel şekilde temsil edilir ve Türkiye finaline öğrencilerimizi göndermek istediğimizi belirtiyorum. Bu vesileyle gerçekten büyük bir coşku, büyük bir şevkle bu program burada icra edilecek. Bu güzel şenlikten sonra Türkiye derecesine gidecek kardeşimiz de Van’ımızı en iyi şekilde temsil edecektir. Bu organizasyonu gerçekleştiren başta mesai arkadaşım Mustafa Danışman müdürümüze, koordinatör okul müdürümüze ve tüm katılımcılara teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.  Tüm katılımcılara başarılar dilerim. Bugün burada tüm katılımcılar gönlümüzün birincileridir” dedi.

Programa 12 ilçeden öğrenciler katıldı. Ezan okunma sırası için kura çekimi yapıldı. Kura çekiminde okullar sıralandı. Sahneye önce Mizancı Murat Şiir Ve Dini Musiki Grubu çıktı. Seslendirdikleri ilahiler ile büyük takdir topladılar. Yarışma başlamadan önce yarışmada önem arz eden kurallar sunucu tarafından hatırlatıldı. Öğrenciler sırasıyla kürsüye çıktılar. Öğrenciler ezanlarını saba, hüzzam, uşşak, rast, hicaz, segah ve nihavend makamlarında okudular. Yarışmaya 5 kişilik jüri heyeti öncülük etti. Jüri başkanı İl Müftü Yardımcısı Faruk Gürbüz ile beraber 4 ilçe Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri üye sıfatında katıldılar. Programa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin, Din Hizmetlerinden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman, İl Müftü Yardımcısı Faruk Gürbüz, İmam Hatip Lisesi Okul Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Program sonunda kürsüye çıkan İl Müftü Yardımcısı Faruk Gürbüz tüm katılımcıları ve öğrencileri tebrik etti. Gürbüz şunları söyledi: “Hayırda yarışınız” sözü üzerine yarışıyoruz. Tüm katılımcılar kalbimizde birincidirler. Bugün burada genç Bilalleri karşılıyoruz. Günümüzde İmam Hatip Liselerinin sayısının bu kadar artmasından duyduğum mutluluğu belirtmek istiyorum. Tekrar emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyor, tüm katılımcıları tebrik ediyorum” dedi.

Ezan Yarışmasında birinci olan Van Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin’den aldı.

İkinci olan Gevaş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi ödülünü İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman’dan aldı.

Üçüncü olan Erciş Tevfik ileri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi ödülünü Mizancı Murat Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Bişar Adıyaman´dan aldı.

 

Program sonunda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

genç bilaller ezan okuma yarışması mart 20145genç bilaller ezan okuma yarışması mart 20145genç bilaller ezan okuma yarışması mart 20145genç bilaller ezan okuma yarışması mart 20145genç bilaller ezan okuma yarışması mart 20145genç bilaller ezan okuma yarışması mart 20145genç bilaller ezan okuma yarışması mart 20145genç bilaller ezan okuma yarışması mart 20145genç bilaller ezan okuma yarışması mart 20145genç bilaller ezan okuma yarışması mart 20145genç bilaller ezan okuma yarışması mart 2015genç bilaller ezan okuma yarışması mart 2015

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.