VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas’tan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ziyaret

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas’tan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ziyaret

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Van İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke’yi ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz idarecileri tarafından karşılan Milletvekili Arvas, daha sonra makama geçti.

24 Haziran seçimlerinde Milletvekili seçilen Abdulahat Arvas’a yeni görevinde başarılar dileyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

İlin eğitim durumunun ağırlıklı olarak konuşulduğu ziyarette, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, bakanlık çalışma ekiplerinin tam kurulması ile Van’a yönelik çalışmalara ağırlık vereceklerini dile getirdi.

Van ilinin hak ettiği noktaya gelmesi için hep birlikte kapsamlı çalışmalar yapmak gerektiğini belirten Milletvekili Arvas, ‘Van ili inşallah her alanda olduğu gibi eğitim alanında da hak ettiği noktaya gelecektir. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulacak olan ‘Yatırım Ofisi’ ile artık yatırımlar, işler daha hız kazanacak. Genç nüfusu çok olan Van gibi illere dokunmak, geleceğe yönelik planlı çalışmalar yapmak gerekir. Artık biz Van’ın projelerle gündeme gelmesini istiyoruz. Başarılarla anılmasını arzu ediyoruz. Eğitim konusundaki eksikliklerimizi tamamlayarak, geleceğe daha emin adımlarla yürümek istiyoruz. Bakanlıklar yeni kuruldu. Sistemin, ekiplerin kurulması ile artık bizlerde kalıcı çalışmalar yapmak için girişimlere başlayacağız. Bu anlamda sizlerin fikirleri, önerileri bizim için önemlidir” dedi.

Van’ın tam gün eğitime geçiş süreci, okullaşma oranı, akademik başarı gibi konularda Milletvekili Arvas’a bilgiler aktaran İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke, Van’ın eğitimine yönelik birçok konuda görüş belirti.

Van’ın gerek genç nüfus, gerek se genç öğretmen bakımından şanslı bir il olduğuna değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tevke, yeni eğitim yatırımları ve bu potansiyelin iyi değerlendirilmesi sonucunda Van’ın eğitim de iyi bir noktaya geleceğine inandıklarını ifade etti.

 

01-08-201801-08-2018

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.