VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

 

Geçmişimizden güç alan aziz milletimizin 15 Temmuz gecesi, kanıyla, canıyla tarih sayfalarına yeni kahramanlıklar ekleyip geleceğine sahip çıkışının dördüncü yılını hep birlikte idrak ediyoruz.

 

15 Temmuz'da, vatana ihaneti fark eden milletimiz,  cesaretiyle, dirayetiyle, kararlılığıyla ve dik duruşuyla eli kanlı vatan hainlerine karşı birlik oldu ve onlara gereken dersi verdi. Onların hain emellerine ulaşmalarını engelledi.Vatan yolunda her türlü fedakârlığı gösteren necip milletimiz, tarih boyunca olduğu gibi 15 Temmuz'da da üzerine düşeni yapmış, ihanet çetesine hak ettiği cevabı vermiştir.Kökü ezelde, dalı ebette olacak milletimiz, içeriden veya dışarıdan gelebilecek her türlü saldırıya, sahip olduğu millî ve manevî değerler sayesinde, anında, birlik içinde tepki verecektir. Van Eğitim ailesi olarak bizler de vatan, millet ve Bayrak sevgisiyle dolu nesilleri yetiştirmeye devam edeceğiz.Demokrasiye ve hukuk devletine gönülden bağlı olan, barış içinde yaşamak için çok çalışması gerektiğini bilen nesiller sayesinde, taşı, toprağı altın olan bu mübarek ülke, sonsuza dek başı dik olarak var olacaktır.

 

Bu azim ve inançla aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyor, 15 Temmuz ruhunu yaşatmak için canla başla çalışmayı en büyük görev kabul ediyor, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun.

 

                                                                         

                                                                                                 Hasan TEVKE

                                                                                         İl Millî Eğitim Müdürü

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.