VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Umutlar Tuşba Belediyesi İle Yeşeriyor” Projesi Kapsamında Ceviz Yetiştirme Eğitimi Verildi.

“Umutlar Tuşba Belediyesi İle Yeşeriyor” Projesi Kapsamında Ceviz Yetiştirme Eğitimi Verildi.

“Umutlar Tuşba Belediyesi İle Yeşeriyor” projesi kapsamında Tuşba ilçesindeki 30 okuldan gelen gönüllü öğretmenlere, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından ceviz yetiştirme eğitimi verildi.

Tuşba Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü Koordinatörlüğünde yürütülen proje toplantısına; İpekyolu Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü M Baki Karabulak Tuşba Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğünden, Ziraat Yüksek Mühendisi Kuddusi İpek ve Tuşba Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Şefi Şeyhmus Gündüz, Gönüllü Öğretmenler ve Öğrenciler Katıldı. Programda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Ekibinden Nurcan Alpaslan, Uğur Özcaner ve Rıdvan Kaçar tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı.

 

2008 yılından beridir ceviz yetiştirme projesi içinde bulunan Hasan Ali Yücel İlköğretim Kurumu Sosyal Bilgiler öğretmeni Yasemin Özdemir tarafından öğretmenlere uygulamalı ceviz ekimi eğitimi verildi. Tuşba Belediyesi Park Ve Bahçeler Müdürü Kuddusi İpek, cevizin yetiştirilmesi konusunda bir konuşma yaptı. Cevizin ekiminden yetişme aşamasına kadar dikkat edilmesi gereken konulara değindi.

 

 

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 - 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.