VAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN TEVKE'NİN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN TEVKE'NİN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Millî Mücadele meşalesinin yakılışının 104. yılında "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı hep birlikte yaşamanın mutluluğu, gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

19 Mayıs; Aziz Milletimizin, istiklalimizi korumak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle verdiği mücadeleyi zaferle sonuçlandırarak işgalcilere verdiği büyük bir cevaptır. 19 Mayıs, ecdadımızın hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, tüm dünyaya ilan ettiği gündür. Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.

Sevgili Gençler,

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." diyerek bu büyük mirası sizlere emanet etmiştir. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak sizlerin olduğu kadar hepimizin sorumluluğudur. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız en önemli amacımızdır. Sizler bizim umudumuz, duamız ve güzel yarınlarımızsınız. Güzel vatanımızın istikbalisiniz. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti'ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ay yıldızlı bayrağımızı medeniyetin göğünde ilelebet dalgalandıracak, ülkemizin adını sınırların çok ötesinde duyuracaksınız. Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağına yürekten inanıyor ve sizlere güveniyoruz.

Bu düşünce ve duygularla, birlik ve beraberlik içinde nice 19 Mayıs'lar yaşamayı temenni ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz milletimizin bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimizin  "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

                                                                                                                    HASAN TEVKE

                                                                                                           İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van - 432 222 41 62 432 222 41 63 432 222 41 64 432 222 41 65 432 222 41 66 432 222 41 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.